Stephenie Meyerová si chce odpočinout od upírů - vrhne se na fantasy !!!

11. února 2013 v 16:22 | Maruška - Mája |  Kristen Stewart a Robert Pattinson

Všichni fanoušci Twilight ságy již pravděpodobně vědí, že před nedávnem vyšla působivá publikace The Twilight Saga: The Official Illustrated Guide (Sága Stmívání: Oficiální ilustrovaný průvodce), která na více než 500 stranách odhaluje úplně všechno, co ještě nebylo o Twilightu odhalené. Samotná autorka dodává: "Mou nejoblíbenější částí je upíří historie. Je tam hodně nového. Například minulost Alice Cullenové neznal dosud nikdo. A myslím, že fanoušci budou překvapeni, jaká zábavná je minulost Victorie."
Samozřejmě (nejen) fanoušky zajímala i možnost dalších příběhů Belly a Edwarda, Meyerová je však zklamala: "Příběh už byl ukončený a pochybuji, že napíšu další příběhy se stejnými postavami." Což ovšem neznamená, že je upíům konec. Přesně tak, na mysli máme slavný nedokončený román Midnight Sun (Půlnoční slunce), který popisuje tentýž příběh z pohledu Edwarda. Meyerová ho přestala psát poté, co v roce 2008 unikly první kapitoly na internet. Tehdy se zapřísahávala, že už ho nikdy nedopíše, nyní pomalu mění názor: "Doufám, že ho jednou dopíšu, protože vím, že to lidé chtějí. Je jedno, jakou knihu vydám od teď až do nekonečna, i tak budou chtít Půlnoční slunce. Momentálně však o upírech nepíšu."


Jsou však takové otázky ohledně Twilightu, které zůstaly nezodpovězené. Například, zda věčně do půl pasu nahý Jacob může mít dítě s dcerou Belly a Edwarda, která je hybridem mezi člověkem a upírem. Samotná autorka k tomu dodává: "Tohle je otázka, na kterou si vyhrazuji právo neodpovídat, protože existuje šance, že se k jejich příběhu vrátím."

Co bude následovat po Twilightu?

Co tedy dělá, když nepíše o upírech? Plánů má víc než dost. Nejvíce úsilí momentálně investuje do knihy, která ještě nemá název, ale už její zběžný popis naznačuje, že originalitou se příliš nezatěžovala: "Je to fantasy, které se odehrává na jiném světě, kde lidé používají meče, luky a šípy. Je tam trochu magie, ale jen ve velmi omezené míře. Postavy jsou lidské, a některé mohou čarovat, jiné ne. Je to docela temný příběh, ve kterém umírají lidé. Hlavní hrdinkou je 17 letá dívka, která je dost cool."
Kromě toho se Stephenie Meyerová přiznala i ke své slabosti pro mořské panny, která by rovněž mohla vyústit do literárního díla, které rozpláče každého milovníka Disneyho klasického příběhu: "Když jsem vyrůstala, byla jsem přímo posedlá mořskými pannami. Mám velmi podrobnou osnovu pro knihu. Momentálně na ní sice nepracuji, ale cítím, že to bude velké. Ta kniha bude mít tak tisíc stran."
No a na závěr se samozřejmě nevyhnula ani otázce ohledně pokračování plánované trilogie Hostitel, jejíž první díl vyšel už v roce 2008 (v USA): "Mám napsanou osnovu a první dvě kapitoly. Fakt si nad to musím sednout."
Je pochopitelné, že autorka, která nyní věnuje maximum svého času do spolupráce při natáčení závěrečného dílu Twilight ságy, který bude kvůli "rozsáhlému příběhu" (nebo dvojnásobnému výdělku) rozdělen na dvě části, asi nemá příliš prostoru na psaní. Je proto otázkou, kdy se dočkáme další knihy. Podle všeho se však zdá, že o upírech tak brzy slyšet nebudeme. Minimálně ne od Stephenie Meyerové, která celou mánii rozpoutala.
!!! PvK !!!
Díky Maruška
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lola-J Lola-J | Web | 12. února 2013 v 15:02 | Reagovat

Je to zajímavé, a věřím, že svými příběhy pohne ještě nejedním sci-fi světem :)
Pěkný článek.

2 Annie-Anny Annie-Anny | Web | 13. února 2013 v 9:33 | Reagovat

Ahoj, jak vis mam hiatus, ale zrovna mame volno tak obehnu affs:):) Moc rada bych si to precetla:)

3 Maruška : www.celebritslife-girlslife.blog.cz Maruška : www.celebritslife-girlslife.blog.cz | E-mail | Web | 13. února 2013 v 16:46 | Reagovat

Děkuji za komentáře !!! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama